Okna drewniane – Szczecin

Okna drewniane to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy stawiasz na szlachetny wygląd i wysoką jakość wykonania. Sprawdzają się one świetnie przede wszystkim w budynkach w stylu klasycznym, gdzie pojawiają się także inne elementy z drewna. Do największych zalet okien drewnianych można zaliczyć:

  • dużą wytrzymałość mechaniczną,
  • nowoczesne metody warstwowego klejenia, zapobiegające wypaczaniu się drewna,
  • niewielka podatność na odkształcenia pod wpływem dużych zmian temperatury,
  • dostępność w różnych odcieniach.

Okna drewniane mogą być wykonywane z różnych gatunków surowca. Popularne są modele sosnowe czy dębowe. Na rynku znaleźć można również produkty powstające z egzotycznych rodzajów drewna. To właśnie od zastosowanego gatunku zależy dokładna cena okna.

Gdzie sprawdzą się okna drewniane?

Okna drewniane sprawdzają się przede wszystkim w budynkach klasycznych, z innymi dekoracjami z tego samego materiału. Odpowiednio dopasowane mogą być jednak uzupełnieniem także bardziej współczesnych aranżacji. Wówczas stawia się na cienkie ramy i duże przeszklenia. Obecnie konstrukcje okien drewnianych są na tyle wytrzymałe i funkcjonalne, że pozwalają na umieszczenie w profilach nawet bardzo rozległych tafli szkła. To ciekawa alternatywa dla okien PCV, które również znajdziesz w naszym asortymencie. Trzeba jednak pamiętać, że modele z drewna wymagają regularnej pielęgnacji, by możliwe było utrzymanie ich odpowiednich właściwości i świetnego wyglądu.